15 sierpnia 2015

A czy ty obudzisz w sobie OLBRZYMA?Dzisiaj pojawia się post, który miałam napisać wczoraj. Plany nieco się zmieniły i to dziś pokażę wam książkę pełną motywacji do działania i do zmiany samego siebie. Ta książka pokazuje, że wszystko jest możliwe na konkretnych przykładach. Dlatego ufam, że także mogę osiągnąć wszystko. 


"Obudź w sobie olbrzyma i miej wpływ na całe swoje życie od zaraz!" to pozycja należąca do Anthonego Robbinsa. Autor "uchodzi za człowieka, który osiągnął szczyty możliwości wnikania w ludzkie wnętrze." Uczy on, jak osiągać sukcesy, potrafi wyleczyć z fobii w kilka minut oraz motywuje do działania. 

Książka napisana jest bardzo różnie. Przeplatają się tu różne style, cytaty, opowieści. Mówi o sobie, swojej rodzinie, pracownikach, więźniach, ludziach spotkanych na kursach oraz wielu wielu innych. 

W pierwszej części pokazuje różne strategie działania, wpływania na swój stan i emocje. Uczy zadawania odpowiednich pytań, dzięki którym łatwiej osiągnąć sukces. Pokazuje nam słownik transformacji, prawidłowe odpowiedzi. Znajduje się tu wiele różnych zadań, których wykonanie od razu mnie zmieniło. Nie wiem, jak będzie z wami, ale liczę na efekty. 


W drugiej części stawia na reguły i wartości,które rządzą naszym życiem. Co się stanie, jeśli je choć trochę zmienimy? Czy jest możliwe, by nasze życie w ciągu chwili zmieniło się o 180 stopni? 

Trzecia część to wyzwanie siedmiodniowe, w którym każdy dzień ma być poświęcony na udoskonalanie innej części swojego życia. Emocje, ciało, ruch, kontakt z innymi... to tylko kilka czynników, które mogą potrzebować zmiany na lepsze. 

Część czwarta - LEKCJA PRZEZNACZENIA to ostateczne wyzwanie. Pokazuje jak wiele może zrobić jeden człowiek. W tej części jest najwięcej przykładów ludzi,którzy sami zmienili świat. 


Mam zamiar napisać o niektórych zadaniach i ważniejszych myślach tej książki. Pytanie tylko: CZY BĘDZIECIE CHCIELI WZIĄĆ W TYM UDZIAŁ I ZMIENIĆ SWOJE ŻYCIE NA LEPSZE? :) 

4 komentarze:

 1. Chętnie bym poczytała tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. skoro tak, to pewnie chętnie zrealizujesz też zadania stawiane przez autora :)

   Usuń
 2. Mnie również zainteresowała Twoja recenzja książki.
  Przeczytałam kilka poradników więc podchodzę sceptycznie do książek tego typu i dlatego chętnie przekonam się, czy z tą jest inaczej.
  Dopiszę ją do listy książek "Do przeczytania" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ta jest taka, że ma zadania i powiem że naprawdę działają ;)

   Usuń