22 sierpnia 2015

NIE ODDAM DZIECI!


Poruszająca powieść czy tylko kolejna, taka sama jak inne, opowiastka? Czy po Bezdomnej" Katarzyna Michalak może mnie czymś jeszcze zaskoczyć? 


Gdy zobaczyłam w Biedronce książkę K. Michalak - widziałam od razu, że ją chcę. Tak samo było w wypadku "Bezdomnej". 

Cała książka wynika z 10 sekund. Przez te 10 sekund zmienił się cały świat Michała Sokołowskiego. Gdyby tylko tyle czasu poświęcił żonie i synkowi,który tego dnia miał urodziny, zamiast pracy - jego rodzina wciąż byłaby w komplecie. 

Zdarza się jedna tragedia - wypadek na drodze, przez nastolatków pod wpływem. Gdyby nie oni, świat Michała Sokołowskiego wyglądałby nadal tak samo. 

Marta potrafiła prowadził. Marta potrafiła zaopiekować się dziećmi. Potrafiła kochać swojego męża, mimo tego, że praca jako lekarz nie dawała mu zbyt wiele czasu razem z żoną spędzonego. 


Dedykacja książki mówi wszystko: Tę powieść dedykuję wszystkim, którzy tak jak ja żegnają się z życiem, gdy mają wyruszyć w podróż po polskich drogach. Obyśmy nasze "zakręty śmierci" minęli szczęśliwie i wrócili do domu.

Po tym, gdy Michał stracił żonę i synka w wypadku, nie może się otrząsnąć. Napada teściową. Zaniedbuje własne dzieci. Jego córka okazuje się dojrzalsza od niego. Mężczyzna zaczyna sięgać po alkohol. A potem stacza się coraz niżej. 


Musi walczyć o dzieci. Bo chcą mu je odebrać... 

A on?

Nie odda swoich dzieci!

2 komentarze: