25 maja 2016

Kobieta zawsze chce być kimś innym


Nie ważne jak wygląda. O ironio - kobieta zawsze chce być inna. Tak naprawdę to nigdy nie pasuje nam figura, kolor włosów, to że są proste lub kręcone, kolor skóry, kolor oczu i w ogóle wszystko najchętniej byśmy w sobie zmieniły!

Kompleksy towarzyszą lub towarzyszyły chyba każdej z nas. 

Problemem jest fakt, że nie każda z nas sobie z nimi radzi. Jest kilka typów osób z kompleksami.

Typ pierwszy. Szuka ich jak największej ilości (tych kompleksów), by móc się nad sobą użalać. Im więcej osób zwróci uwagę, pocieszy, powie, że wcale nie wyglądasz tak źle - tym lepiej. Myśli, że zdobędzie poparcie ludzi uważając się za największą brzydotę świata. Lepiej nie być tym typem, bo szybko okaże się, że to nic nie daje, a wmówione kompleksy zostaną i wraz z nimi stany depresyjne być może. 

Typ drugi. To ten, który ma kompleksy. Ma i przejmuje się nimi, ale nie zwraca na nie uwagi innych. Stara się nad nimi pracować. Zmienić się. Zmienić w sobie to, co im nie pasuje. Nie afiszuje się ze swoimi problemami. Nie szuka oklasków. Siedzi cicho, robi swoje. I cieszy się z każdego efektu. 

Typ trzeci. Ma kompleksy. Ma je kompletnie gdzieś. Nic z nimi nie robi. I teraz mogą być dwie różne osoby:
a) popada w skrajną depresję sądząc, że nic nie może z nimi zrobić, i nawet nie próbuje, bo nie ma to najmniejszego sensu
b) nie przejmuje się nimi, wie, że je ma, ale nie zaniża tym swojej samooceny. Cieszy się z tego co może, ale mimo wszystko nic nie robić, by pozbyć się swoich kompleksów. 

Czwarty typ. Nie ma kompleksów w ogóle. Podoba się sobie. Nie chce nic w sobie zmieniać, ale pracuje nad sobą przez cały czas, by zachować taki stan rzeczy, jaki mu teraz towarzyszy. Cieszy się życiem, nie przejmuje się niczym. To ten typ, któremu jest najlepiej. Ten typ, który pogodził się z tym, że jest jak jest i tyle. Trzeba żyć dalej. 


A ty którym typem jesteś? 

2 komentarze:

  1. Każda z nas ma jakieś kompleksy trochę większe trochę mniejsze; )

    https://sk-artist.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń