3 lipca 2016

Wielki Projekt Kosmetyczny: Różowe Trio do pielęgnacji (Garnier, Ziaja, Oriflame)


Wielki Projekt Kosmetyczny na razie będzie jeszcze tajemnicą. Muszę sobie dokładnie rozplanować, co chcę zrobić, a wtedy na pewno wam dam znać, o co będzie chodziło w projekcie. A dziś pierwszy krok: kosmetyki różowe. Ograniczyłam się do trzech, choć spokojnie mogłabym o moich różowych kosmetykach pisać cały dzień. Zapraszam na recenzje. Oriflame Silk Beauty Clear Shave Gel  - czyli po prostu żel do golenia 

Kosmetyk znajduje się w elastycznej, giętkiej tubce, dzięki czemu łatwo wycisnąć produkt oraz łatwo będzie zużyć go do końca. Szata graficzna przyjemna dla oka, estetyczna i bardzo kobieca. Był testowany dermatologicznie, nietestowany na zwierzętach. Na jego zużycie mamy dwanaście miesięcy. 

Przejdźmy do tego, co jest w środku. Po otwarciu zatyczki zamykanej na "klik" ukazuje nam się malutka dziurka do wydobycia produktu. Jest idealna, bo można wycisnąć odpowiednią, nie za dużą porcję, a także nie trzeba się siłować. Żel jest różowy, ale przeźroczysty nie kremowy. Dość gęsty. Łatwo się go rozprowadza na ciele. Pachnie bardzo delikatnie. 

A teraz działanie.Trzyma się na skórze tak, gdzie go nałożymy, nawet jeśli skóra ta dosłownie ociekała wodą. Jest przeźroczysty i nie pieni się, jak typowe męskie żele do golenia. Daje dobry poślizg. Po goleniu skóra jest miękka w dotyku i nawilżona. 

150 ml kosztuje 19,90 zł bez promocji. Na promocji zaś można go kupić już od 10 zł. 

Ocena: 4,5/5


Garnier Fructis Odżywka wzmacniająca do włosów - Gęste i Zachwycające

Kosmetyk znajduje się w tubce zamykanej na "klik" stawianej na zakrętce. Z przodu znajdziemy wszystkie ważne informacje. Z tyłu posiada także informacje na temat: rezultatów, składu, użycia oraz sekretu odżywki. Na zużycie mamy dwanaście miesięcy od otwarcia. I tu pojawił się problem, bo po kilku miesiącach (ok. 4. Używam kilku odżywek na zmianę) - zmienił się zapach odżywki. 

Po otwarciu ukazuje nam się spora dziurka, przez którą możemy wycisnąć odpowiednią ilość odzywki. Jest ona bardzo gęsta. Zapach na początku był bardzo przyjemny - coś jakby owocowy. Kolor jest biały a produkt przyjemnie rozprowadza się na włosach. W moim przypadku trzeba go użyć dość sporo, bo mam już długie włosy. 

Po nałożeniu zostawiam odżywkę do końca kąpieli. W zależności od tego, czy tylko się myję, czy golę także, czas będzie stosunkowo dłuższy. Pomijając czas - włosy są nawilżone, gładkie, łatwo się rozczesuję, przyjemnie pachną/pachniały. Lśnią oraz są bardzo sypkie i dociążone. 

Za 200 ml zapłacimy 8,99 zł, a teraz jest w Rossmannie po 6,99 zł. 

Ocena: 4/5


Ziaja Intima kremowy płyn do higieny intymnej z kwasem mlekowym - ochronny

Duża, pół litrowa butla stawiana jest normalne. Do góry zakończona pompką, która wyciska małą ilość kosmetyku, ale jak zapewnia producent - wystarczającą. Znam już opakowania z pompką i na koniec pewnie ciężko będzie wydobyć resztki produktu. Mimo to jest bardzo wydajny przez swoją objętość. 

Hmm.. Tutaj produktu nie otwieramy. Ale gdyby tak zajrzeć do środka to ukazuje nam się kremowy, mlecznobiały produkt, który jest średnio gęsty. Rozlewa się na palcach. Zapach jest  bardzo przyjemny i delikatny. 

Działanie? Myje, nie podrażnia i dobrze sprawdza się przy moich "problemach" nad którymi nie mam zamiaru się tu rozwodzić. Jest to pierwszy płyn, który działa u mnie tak dobrze. 

Używam go także do mycia pędzli, które po nim są o wiele bardziej miękkie. 

Za 500 ml zapłacimy 7,99 zł.

Ocena: 5/5Podsumowując: różowe trio dobrze się u mnie sprawdza.

Znacie te kosmetyki? Używanie? Lubicie? A może macie swoich faworytów?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz