4 lipca 2016

Wyzwanie na ten tydzień 1/07


Wracam z tygodniowym wyzwaniem, ale w odrobinę zmienionej formie. Jak widzicie - ostatnio same zmiany na blogu. Na lepsze. Tak myślę. Ale wracając do wyzwania: tym razem będziemy pracować nad jedną rzeczą przez cały tydzień. W pewnym sensie będziecie to sami wybierać. Może już przejdziemy do zasad? 


W wyzwaniu może wziąć udział każdy bez względu na płeć, wiek, wyznanie, ulubiony posiłek, posiadanie zwierząt... W sensie każdy i tyle. Zrozumiano? 

Czas trwania wyzwania trwa do niedzieli. W poniedziałek podsumuję to wyzwanie i dam wam (oraz sobie) nowe. Myślę, że tak czas jest na tyle krótki - by się chciało coś zrobić, by nie zapomnieć. A z drugiej strony na tyle długi, by zrealizować wyzwanie i coś jednak w tym życiu zmienić. 

Zasady? W zależności od tego, czego dotyczy dane wyzwanie:
  1. Możesz zacząć kiedy chcesz w jakiej kolejności chcesz - przy wyzwaniach jednodniowych.
  2. Lepiej zacząć od razu - przy wyzwaniach pojedynczych, które mimo wszystko są długoterminowe. 
  3. Wedle uznania. 
A teraz najważniejsze!

Wyzwanie dotyczy nawyku

Jak wiadomo - nawyki są dobre. Pozwalają uporządkować życie, wprowadzić coś dobrego, dać zajęcie, pomóc odnieść sukces, i tak dalej. Powodów może być wiele - ważne, że warto je wprowadzać. 

Dlatego tym razem: przez najbliższy tydzień (czyli ten, nie kolejny, nie rób sobie wymówek od razu) wprowadzasz w życie jeden nawyk. Musisz go zapisać. Najlepiej w widocznym miejscu. Zmuszać się, by to wyszło. Przekonywać się, że warto oraz ciągle się motywować. A po wyzwaniu nie przestawać tylko wciąż działać. 

Czego może dotyczyć wyzwanie? Sportu, żywienia, diy, Kota, ludzi, czasu, organizacji, myślenia, czytania... Co tam sobie tylko wymyślicie!

A moje? 

W tym tygodniu wprowadzę sobie nawyk codziennego, porządnego rozciągania oraz odpowiedniej dawki sportu wliczając w to ćwiczenia, bieganie, tabaty, cardio, Kota, spacery z Kotem... No wszystko.

Kto jest za? Piszcie w komentarzach, jakie wyzwanie wprowadzacie :) Motywujmy się razem do działania ;)

POWODZENIA!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz