8 grudnia 2016

Jak zaplanować miesiąc?


Być może pisałam już na ten temat, ale zdarzają się jakieś nowości w mojej technice planowania. Czasem robię to tak, a czasem inaczej. Dziś spróbuję wam przedstawić, jak zaplanować sobie miesiąc tak, by móc podołać każdemu zadaniu, a jednocześnie mieć czas dla siebie.
W planowaniu ważne jest, by uwzględnić wszystkie aspekty naszego życia. Nie skupiajmy się tylko na kolejnych zadaniach do odhaczenia, ale także na sobie i bliskich. Na przyjemnościach. Na relaksie i odpoczynku. Skupmy się na wszystkim, na każdej kwestii, która jest dla nas ważna, albo która jest potrzeba czy obowiązkowa.


W planowaniu stosuję sposób od ogółu do szczegółu. Zaczynam od zaplanowania samych kategorii moich planów. Przeważnie są to m. in. nauka, szkoła, sport, pielęgnacja, codzienne rzeczy. Każdą z tych kategorii zapisuję na osobnej kartce lub w osobnej części kartki. 

Drugim krokiem jest dopisanie do każdej kategorii tego, co do niej pasuje. Np. Nauka: język angielski (słówka, gramatyka, błędy), biologia, matematyka. I tak dalej i tak dalej. Wypisuję wszystko. Na razie nad niczym się nie zastanawiam. Korekta będzie później. 

Gdy mam już wypisane wszystkie rzeczy, zaczynam się zastanawiać nad tym, ale czego tak naprawdę chcę. Wybieram to, co będę robić codziennie. Zapisuję to w jednej części. Następnie przy każdej ustalam, ile razy w tygodniu chcę poświęcić na to czas.

Z takimi informacjami mogę ustalić plan każdego dnia. Myślę o tym, ile mam czasu, co jest najważniejsze danego dnia. Ustalam sobie plan zajęć na tydzień.

I w sumie to tyle ;) taki plan lekcji - tyle że domowy. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz